Neurooptometria – Kraków

Proces widzenia należy do najbardziej złożonych funkcji neurologicznych. Oczy dostarczają obrazów, które następnie są przetwarzane przez mózg. Niemal wszystkie zakątki mózgu biorą udział w widzeniu. Dlatego wiele zdarzeń neurologicznych (wypadków, udarów) może mieć wpływ na funkcje wzrokowe. Neurooptometria zajmuje się wzrokowymi skutkami zaburzeń neurologicznych. Przy współpracy z innymi specjalistami badamy, diagnozujemy i prowadzimy terapię zaburzeń wzrokowych, które mają swoje źródło w układzie nerwowym. Zajmujemy się zarówno rehabilitacją widzenia dzieci, jak i dorosłych.

Neurooptometria – Rabka-Zdrój

Specjaliści od neurooptometrii dla klientów z Rabki Zdrój zajmują się przetwarzaniem informacji wzrokowej i problemami z percepcją. Neurooptometria jest niezwykle istotna w przypadku pacjentów wymagających terapii po urazach mózgu. Pacjenci Ci mogą mieć problemy z czytaniem, dwojeniem, ograniczeniem pola widzenia, „ruszającym się” nieruchomym otoczeniem, orientacją przestrzenną.

Neurooptometria – Żywiec

Badania neurooptometryczne niedaleko Żywca obejmują szeroki zakres testów mających na celu ocenę funkcji wzrokowych. Badane są ruchy oczu, koordynacja wzrokowo – ruchowa, stabilność widzenia, percepcja głębi, sprawności konwergencji i akomodacji, ustawienie gałek ocznych. Terapia neurooptometryczna obejmuje ćwiczenia usprawniające funkcje wzrokowe i kognitywne, które zostały zakłócone przez problemy neurologiczne.