Terapia widzenia – Kraków

Terapia widzenia – Kraków polega na usprawnianiu różnych funkcji wzrokowych: od umiejętności bilateralnych, ukształtowania projekcji egocentrycznej, skoordynowania funkcji wzrokowych i motorycznych, poprzez funkcje jednooczne: fiksacje, ruchy śledzące i sakkadowe, akomodacje, umiejętności dwuoczne: dwojenie, tłumienie, ARC, umiejętności obuoczne: fuzja, konwergencja, prawidłowa projekcja przestrzeni, aż po wyższe funkcje poznawcze, umożliwiające właściwe przetwarzanie informacji wzrokowej.

W naszym gabinecie prowadzimy terapię widzenia dla dorosłych, a także rehabilitację widzenia dla dzieci w różnym wieku. Jesteśmy otwarci na nawet najbardziej skomplikowane przypadki.

Terapia widzenia – Rabka-Zdrój

Często się zdarza, że pomimo prawidłowej korekcji utrzymują się dolegliwości związane ze wzrokiem: zamazywanie się obrazu, zwłaszcza po dłuższej pracy z bliska, podwójne widzenie, zmęczenie i swędzenie oczu, zawroty głowy, nudności przy pracy z bliska, zasypianie przy czytaniu, bóle głowy – to tylko jedne z wielu objawów nieprawidłowego działania funkcji wzrokowych. W takich przypadkach warto udać się na konsultacje i w razie potrzeby podjąć zalecaną terapię widzenia. Rabka-Zdrój, Kraków, Wadowice i Żywiec to miasta, z których mamy najwięcej zainteresowanych. Jesteśmy jednak otwarci na pomoc pacjentom z całego regionu.

Kiedy potrzebna jest terapia widzenia – Wadowice?

Niezdarność, niechęć do nauki, trudności z czytaniem i pisaniem, słaba koordynacja ręka – oko, unikanie zabaw ruchowych, problemy z utrzymaniem uwagi przy czytaniu, pamięcią, przechylanie głowy – to mogą być oznaki, że potrzebna jest tu terapia widzenia – Wadowice lub istnieje konieczność zastanowienia się nad potrzebą spotkania ze specjalistami od neurooptometrii. Czas trwania terapii zależy od zdiagnozowanej dysfunkcji i od zaangażowania osoby ćwiczącej, a w wypadku dziecka – opiekunów.

Terapia widzenia w przypadku wymienionych objawów może stanowić kluczowy krok w poprawie jakości życia i osiągnięciu pełniejszych możliwości rozwoju. Jest to proces, który wymaga zaangażowania, ale także przynosi wiele korzyści, umożliwiając lepsze funkcjonowanie w codziennym życiu, zarówno dzieci, jak i osób dorosłych oraz seniorów. Dzięki terapii widzenia można skutecznie pracować nad poprawą koordynacji ręka–oko oraz umiejętności czytania i pisania, co ma istotny wpływ na rozwój edukacyjny i społeczny.

Ile trwa terapia widzenia – Żywiec?

Jeśli są to problemy z akomodacją, to 10 sesji w gabinecie i kwadrans codziennych ćwiczeń w domu powinny wystarczyć do osiągnięcia zadawalających efektów. Jeśli problemy są poważniejsze: zezy, tłumienie, niedowidzenie to czas przeznaczony na terapię (w zależności od oczekiwanego efektu) może się wydłużyć do roku czy dwóch lat. Dzięki połączeniu dwóch gabinetów – optycznego i terapeutycznego – jesteśmy gotowi oferować kompleksową opiekę i prowadzenie każdego klienta od A do Z.

Sesje trwają 40 do 50 minut i powinny się odbywać raz w tygodniu, jeśli z jakichś powodów jest to niemożliwe, to spotykamy się co dwa tygodnie.

Jedna sesja kosztuje 100zł; pakiet 12 sesji – 1100 zł;

Ważne! Ratownicy i pielęgniarki otrzymują od nas 10% zniżkę na wszystkie usługi! Z kartą dużej rodziny – 5% zniżki.